Buttony

Aktualności

3 pkt wywiezione nad morze

• autor: Administrator, 2012-10-28 19:53

Dnia 27.10.2012r przyjechał do Tanowa zespół z Rewala, który starał się zabrać 3 pkt ze sobą. I niestety gościom udało się wygrać po strzeleniu zwycięskiej bramki na 15 minut przed końcem spotkania.

O godzinie 14:00 w sobotę Tanowia Tanowo podejmowała na własnym stadionie Wybrzeże Rewalskie Rewal.

Pierwsze piętnaście minut spotkania zdecydowanie należało do Tanowi. To nasi zawodnicy dyktowali tępo gry i wymieniali między sobą wiele podań zmuszając przeciwnika do biegania. Drugi kwadrans spotkania była to już wyrównana gra obydwu drużyn. Jeden jak i drugi zespół stworzył sobie parę akcji, które nie zostały zakończone bramkami. Ostatnie piętnaście minut pierwszej połowy to także wyrównana gra obydwu zespołów z niewielką przewagą gospodarzy.

Druga połowa także zaczęła się od niewielkiej dominacji Tanowi. Gospodarze wyprowadzili sporo akcji lecz żadna z nich nie została zakończona bramką. Bardzo blisko zdobycia gola był Rafał Blasius, który po silnym strzale z pola karnego trafił w bramkarza a następnie dobijając piłkę posłał ją ponad bramką.

W 60 minucie spotkania zrobiło się gorąco w pod polem bramkowym gospodarza, gdyż sędzia podyktował rzut karny. Na szczęście zmienił swą decyzję i przeprosił za swój błąd co bardzo rzadko zdarza się w tej dyscyplinie. Oczywiście faulu w polu karnym nie było ponieważ bramkarz Tanowi najpierw wybił rękoma piłkę a przeciwnik wpadł na ręce bramkarza i przewrócił się sygnalizując faul.

Po 70 minutach spotkania ciągle nie było bramek. Dopiero w 72 minucie po błędzie lewego pomocnika piłkę przejął zawodnik Rewala, który podał do swojego kolegi z przodu a ten samodzielnie przeszedł obrońców po czym oddał celny strzał z pola karnego.

Ostatnie 15 minut spotkania to ogromne zdenerwowanie w grze Tanowi. Gospodarze zdołali wyprowadzić wiele sytuacji lecz niestety nie potrafili celnie skierować piłki do bramki. Sędzia doliczył 3 minuty lecz to okazało się za mało by wyrównać.

Mecz zakończył się wynikiem 0:1 na korzyść gości.