Buttony

Aktualności

Chemik na kolanach!

• autor: Administrator, 2012-08-26 21:23

Chemik II Police przegrał na własnym stadionie z świetnie grającą Tanowią. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść gości.

Dnia 26.08.2012r o godzinie 18.00 odbył się mecz 2 kolejki ligi okręgowej między ekipą gospodarzy Chemika II Police a drużyną gości Tanowią Tanowo.

Pierwsze 20 minut przebiegało spokojnie. Wyrównana gra obydwu drużyn, składne akcje tylko brak porządnego wykończenia. W 25 minucie gry w polu karnym Tanowi zrobiło się gorąco. Chemik II Police strzelił bramkę, lecz nie została ona uznana, gdyż została zdobyta z pozycji spalonej. To była słuszna decyzja bocznego sędziego, który bez wahania uniósł chorągiewkę do góry. Był to sygnał ostrzegawczy dla drużyny z Tanowa, która wraz z upływem czasu coraz bardziej zaczęła dominować na boisku. W 30 minucie po dobrym dograniu piłki na czystą pozycje wychodził Remigiusz Grużewski, który został sfaulowany na 17 metrze. Sędzia podyktował rzut wolny oraz pokazał żółty kartonik za to nieprzepisowe zagranie prawemu obrońcy Chemika. Do piłki podszedł Rafał Blasius, który technicznym strzałem próbował wkręcić piłkę w lewe okienko. Niestety bramkarz wypiąstkował piłkę na rożny z którego także nie udało się zdobyć bramki.  W 35 minucie po świetnym dośrodkowaniu Sylwestra Zdrojewskiego bramkę zdobył dobrze wbiegający w pole karne Jarosław Gralewicz, który pewnym strzałem z piątego metra skierował piłkę do bramki. Po 35 minutach gry Tanowia Tanowo prowadziła z drużyną gości 1:0.

Przez kolejne minuty to Tanowia dyktowała tempo gry. Chemikowi udało się wyprowadzić parę akcji lecz nie były one skuteczne. W 45 minucie sędzia doliczył 1 minute gry. Tanowia doskonale ją wykorzystała. Po świetnym podłączeniu się do akcji ofensywnej Kamila Sobczaka, środkowego obrońcy drużyny gości wpadła kolejna bramka, którą strzelił Remigiusz Grużewski. Zawodnicy z Tanowa wyprowadzili świetną kontrę środkiem boiska. Po dobrym zagraniu jednego z zawodników Tanowi, wbiegający Kamil Sobczak końcówką buta strącił piłkę za którą popędził "Mały", który z ostrego kąta strzelił piłką do bramki. Po tej akcji goście przegrywali już 2:0. Po strzelonej bramce sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy.

Drugą połowę zaczęli gospodarze, próbując odrobić 2 bramkową stratę. Niestety kolejne minuty gry nie były dla nich sprzyjające. Po 15 minutach gry swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach ligowych zdobył Michał Tucholski, który po świetnym rajdzie Kacpra Dobiesa i idealnej wrzutce złożył się jak scyzoryk i silnym strzałem z głowy pokonał bramkarza Chemika kierując piłkę w lewe okienko bramki. Była to świetna akcja młodzieżowców Tanowi, którzy świeżo co ukończyli wiek juniora. Po tej bramce wynik spotkania wynosił już 3:0 na korzyść gości.

Dalsza część meczu przebiegała na korzyść Tanowi, która grała spokojnie zmuszając rywala do biegania. Pomimo wysokiego wyniku Chemik II Police ciągle walczył lecz bezskutecznie. Po 65 minutach na boisko wszedł Damian Skibiński zmieniając Tomasza Skibińskiego. Następne 10 minut to dalsza dominacja gości. W 75 minucie na boisko wszedł  Krzysztof Kaliszczak rozgrywający swój debiutancki mecz w barwach Tanowi. Po kolejnych 5 minutach trener Tanowi dokonał kolejnej zmiany. W miejsce Rafała Blasiusa wszedł Piotr Blasius, który po tygodniowej nieobecności spowodowanej kontuzją, zagrał dobrą końcówkę meczu doskonale rozgrywając piłkę i walcząc w środku pola.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść drużyny z Tanowa. Tanowia zdecydowanie zasłużyła na to zwycięstwo rozgrywając mecz na dobrym poziomie.Zawodnikom towarzyszył znacznie lepszy humor niż ten po ostatnim meczu.